Юрій Михальчишин
Народний депутат України
Член політради ВО "Свобода"

28 листопада 2013 Юрій Михальчишин презентував книгу "Ватра" в Івано-Франківську

28 листопада 2013 року Івано-Франківськ відвідав народний депутат від фракції Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Юрій Михальчишин. У Народному домі "Просвіта" науковець презентував свою книгу "Ватра". Зустріч відбулася в рамках авторського проєкту Ірини Фаріон "Від книги до мети". У заході також взяв участь народний депутат України свободівець Руслан Марцінків.

Руслан Марцінків наголосив, що приїзд Юрія Михальчишина з презентацією книги "Ватра" у такий революційний час має досить символічне значення, адже книга містить матеріяли про історичні події, революційну боротьбу. "Це така собі збірка досвіду різних поколінь в боротьбі за український зміст", - зазначив свободівець.

Юрій Михальчишин зауважив, що "Ватра" - це збірка, призначена для широкого загалу читачів. Це вже друга збірка, до якої ввійшли публіцистичні статті та матеріяли, що стосуються історичних досліджень про так звані білі плями нашої історії. Матеріяли мають публіцистичний та світоглядний характер.

Автор зазначив, що назву обрав символічну, пов'язану з іменем відомого українського композитора Ігоря Білозора. "Назву книга отримала від назви ансамблю Ігоря Білозора. Його постать стала символом національного відродження 80-х і 90-х років, і відповідно символом часів, в яких живе Україна сьогодні, часу, коли українських композиторів вбивають просто на вулиці", - пояснив науковець.

За словами Юрія Михальчишина, книга розрахована першочергово на молодь, адже розповідає у простій та ненав'язливій формі про актуальні та доволі серйозні речі. Втім, і історики, і політологи для себе теж зможуть знайти в ній цікаві речі. "Дух цієї книги - це дух протесту. Адже будь-які протестні акції в нашій державі базуються на одному фундаменті: боротьбі за українську Україну в умовах неукраїнської окупації. Саме тому ця книга може стати ідеологічною зброєю в руках українців", - наголосив націоналіст.

Прес-служба ВО "Свобода"