Юрій Михальчишин
Народний депутат України
Член політради ВО "Свобода"

16 лютого 2014 Свободівець Юрій Михальчишин підтримав січеславців у боротьбі проти режиму

16 лютого 2014 року в Січеславі відбулося традиційне віче за участі народного депутата України Юрія Михальчишина та инших парламантарів. На заході новостворені загони самооборони обласного осередку ВО "Свобода" попередили кілька провокацій. Після віче Юрій Михальчишин відвідав активістів, які зараз перебувають під домашнім арештом та провів збори націоналістів области.

Традиційно віче розпочалося біля пам'ятника Чкалову опівдні. У своїй промові націоналіст подякував січеславцям за активну боротьбу з режимом: "Тут стріляли, тут били людей, але ви показали, що не треба боятися, а слід виходити і давати відсіч. Я хочу подякувати тим січеславцям, які йшли в перших рядах і не боялися бандитських куль та биток, і відстояли право називати себе господарями цієї землі".

"Мені дуже приємно стояти тут із вами у місті гірників, інженерів, ракетобудівників. Це місто козаків, як Лазар Глоба, який посадив тут великий сад; письменників, як Олесь Гончар і Валеріян Підмогильний. Але в жодному разі не місто Катерини ІІ або Брєжнєва. Тут живуть вільні, сильні і мужні люди, і коли вам кажуть, що вас небагато - не вірте. Тут стріляють і б'ють активістів, але ви перемагаєте страх і даєте надію для нації у те, що перемога буде", - звернувся до містян Юрій Михальчишин.

Націоналіст повідомив про сучасні інформаційні війни, які створює режим, щоб розколоти між собою протестувальників: "Зараз нам закидають: ви відстояли два з половиною місяці і немає результату. Давайте себе запитаємо, скільки наші діди на фронті відстояли, як довго наші славні предки козаки тримали кордон від ісламської агресії? Це було роками, і вони перемагали, бо були єдині. Нас намагаються роз'єднати, кажуть, мовляв опозиція неправильно робить, звільняючи обласні адміністрації та вулицю Грушевського. Я вам доповідаю: наше перше завдання - повернути ув'язнених додому. Може хтось скаже, що це не радикально, не революційно, але коли я їздив по СІЗО, судах і прокуратурах, то бачив сльози матерів і тремтячі руки батьків. І я точно знаю, що полонених треба повернути додому. Тюрми для бандитів, а зараз у них потрапляють ті, кого беруть в полон на війні, яку ми з вами спільно ведемо проти брехні, терору, корупції, відчаю і безнадії. У буцегарнях кращі люди України, і ми мусили їх повернути у стрій. Це ми зробили у тому числі й завдяки вам: кожен пікет суду, кожен пікет прокуратури, кожен мітинг - це гарантія того, що наші хлопці і дівчата не сидітимуть".

Свободівець зазначив, що якщо влада у найближчий час не закриє сфальшовані кримінальні справи проти активістів, протестувальники легко повернуть добровільно віддані позиції. Також парламентар повідомив про плани Майдану і опозиції на наступний тиждень. Він наголосив, що без дозволу громади жоден політик від опозиції не піде працювати у коаліційний уряд.

По завершенню заходу Юрій Михальчишин відвідав активістів, що перебувають під домашнім арештом. Свободівець відзначив, що задоволений тим, що хлопці не зневірилися і не зламалися, а навпаки отримали новий революційний імпульс до боротьби.

Також націоналіст провів зустріч з місцевими партійцями в офісі обласного осередку. Приміщення ще відновлюють і обладнують після нападу бандитів та обшуків, але незважаючи на деякі незручности, присутні свободівці отримали від зустрічі велике натхнення і впевненість у перемозі.

Прес-служба Дніпропетровської обласної організації ВО "Свобода"